menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : ارتباط ویروس کووید19 با اضافه وزن بدنمان
ارتباط ویروس کووید19 با اضافه وزن بدنماناز زمان ابتلا به همه گیری، مطالعات بسیاری نشان داد بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 دارای اضافه وزن بودند و این موضوع در هفته های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. تحقیقاتی که مورد تایید پولیتزر و بنیاد Heising-Si-mons هستند نشان می دهد افرادی که فقظ اضافه وزن دارند در معرض خطر بیشتری هستند. یکی از این تحقیقات نشان داد افراد که به چاقی مبتلا هستند 113 درصد بیشتر از افراد معمولی به خاطر بیماری کرونا در بیمارستان بستری شدند و همچنین احتمال بستری این افراد در ICU و میزان مرگ و میر در آنها به ترتیب 74 و 48 درصد بیشتر از افراد با وزن طبیعی هستند.
دلیل این افزایش خطر به ویژگی های فیزیولوژیکی مانند نقص ایمنی، التهاب مزمن و خون مستعد لخته شدن مربوط است که همگی می توانند ابتلا به بیماری کووید 19 را تشدید کنند. از طرفی این افراد بیشتر در معرض بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، ریوی، فشار خون، سندرم متابولیک و دیابت، هستند که همگی به عنوان فاکتورهای تاثیرگذار منفی در ابتلا به بیماری کرونا شناخته شده اند.
در این افراد چربی شکم به دیافراگم فشار آورده و باعث آسیب دیدن ریه ها توسط عضله بزرگ زیر حفره قفسه سینه و نهایتا محدود شدن جریان هوا می شود.
همچنین سلول های چربی با نفوذ به اندام هایی مانند طحال، مغز استخوان و تیموس که سلول های ایمنی را تولید و ذخیره می کنند نفوذ می کنند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


تشخیص و درمان بیماری کووید-19 در بارداری

راهنمای تشخیص و درمان بیماری کووید-19 در بارداریمورد مشکوکالف) بیماری که دارای علائم بالینی و ملاک ه

ادامه مطلب

ییلاق‌های خوش آب و هوای مازندران

اگر چه ایران جاهای مختلفی برای سفر دارد، اما طبیعت بکر و زیبا، آب‌وهوای معتدل، مردم مهربان و مهمان‌ن

ادامه مطلب

کلاژن چیست و چه فوایدی برای بدنمان دارد؟

اگر به استفاده از قرص و پودرهای مکمل ضدپیری و جوان سازی پوست علاقمند هستید، احتمالا شنیدن نام کلاژن

ادامه مطلب

مهارت جرات نه گفتن را بیاموزیم

شخصی از شما درخواست کمک می کند، آیا هر کاری را که در آن لحظه مشغول انجام دادنش هستید را کنار می گذار

ادامه مطلب


امروز : 319
دیروز : 3180
هفته گذشته : 39806
ماه : 167048
کل بازدید : 9187489
کاربران آنلاین : 8کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.