menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : شش دلیل برای عکاسی حرفه ای از محصولات
شش دلیل برای عکاسی حرفه ای از محصولات

با توجه به بازه زمانی کوتاه توجه مردم در این دوره و زمانه باید بدانید که تاثیر یک عکس از هزار کلمه بیشتر است.


1- روی کیفیت تاکید کنید

به منظور اینکه نرخ فروش را به شکلی موثر بالا ببرید، باید از عکس های با کیفیت استفاده کنید. تصاویر حرفه ای به برند شما اعتبار می بخشند و به مشتریان کمک می کنند تا احساس بهتری در هنگام خرید محصولاتتان داشته باشند. از قرار دادن عکس هایی با رزولوشن پایین، عکس های استوک یا هر عکس غیر مرتبط به محصول خودداری کنید. پیش زمینه ای ساده و به رنگ روشن انتخاب کنید و مطمئن شوید که عکس هایتان آنقدر بزرگ و باکیفیت هستند تا بیشترین تاثیر را روی مشتریان بگذارند.

2- تاحد ممکن از زوایای مختلفی عکس بگیرید

خرید آنلاین محصولات می تواند برای خیلی از مشتریان کار ترسناکی باشد، زیرا نمی توانند از نزدیک با محصول ارتباط برقرار کرده و مطمئن شوند که دقیقا آنچه می خواهند را می خرند. عکس های شما باید حداکثر اطلاعات را در مورد آن محصول به مشتری بدهد تا او احساس نزدیکی بیشتری به محصول کند و ترس از خرید آنلاین در وجودش از بین برود. بدین منظور، زوایای مختلفی از محصول ارائه دهید. بهتر است گزینه زوم را نیز لحاظ کنید تا مشتریان بتوانند جزئیات را بهتر ببینند. عکاسی از رنگ های مختلف محصول را نیز فراموش نکنید. اگر می خواهید خیلی حرفه ای عمل کنید، می توانید از عکس های 360 درجه استفاده کنید.

3- به مشتریان کمک کنید تا محصول را در زندگی شان تجسم کنند

مشتریان برای خرید یک محصول باید متقاعد شوند که آن محصول می تواند زندگی شان را به نحوی بهبود ببخشد. با عکاسی از محصول مورد نظر در فضای مناسب، به مشتریان احتمالی کمک کنید تا تجسم کنند این محصول چه نقشی در زندگی شان خواهد داشت. به عنوان مثال اگر می خواهید چمدان بفروشید، بهتر است عکسی از محصول در فرودگاه یا ایستگاه راه آهن نیز داشته باشید.
این موضوع نکته دیگری را نیز یادآوری می کند؛ به منظور کمک بیشتر به مشتری در تجسم کردن محصول بهتر است افراد را نیز در عکس هایتان بگنجانید. افزودن عامل انسانی همیشه باعث افزایش نرخ فروش می شود. این موضوع به خاطر این است که عکس افراد توجه مردم را به خود جلب کرده و همدلی و واکنش احساسی ایجاد می کند که در نهایت به احساس ارتباط و نزدیکی بیشتر به محصول می انجامد.

4- از صحت عکس های گرقته مطمئن شوید

اگر چه می توانید با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی عکس های خود را به شکل بهتری نمایش دهید، با این حال مهم است که عکس هایتان دقیقا نمایانگر ویژگی های محصول باشند. اگر مشتریان بعد از سفارش و دریافت محصول متوجه شوند که آن محصول هیچ شباهتی به عکسی که از آن دیده بودند ندارد، ناراضی می شوند، دیدگاه های تند و ناخوشایند ثبت می کنند، نرخ بازگشت محصولاتتان افزایش می یابد و نمی توانید پایگاه مشتریان خود را حفظ کنید. مطمئن شوید که عکس هایتان به خوبی نمایانگر محصول واقعی باشند. عکس ها را در دستگاه ها و مرورگرهای مختلفی آزمایش کنید تا اطمینان یابید که جزئیات و رنگ ها به درستی به نمایش در می آیند.

5- در قسمت جست و جوی وب سایتتان عکس بگنجانید

مطمئن شوید که در منوی باز شده جست و جوی وبسایتتان عکس محصولات نیز به همراه اسم آنها بالا می آید. این کار نرخ فروش را افزایش می دهد زیرا مشتریان دوست دارند به جای کامل کردن اسم محصول مورد نظر روی عکس آن کلیک کنید. به عبارت دیگر عکس ها به مشتریان کمک می کنند تا آنچه می خواهند را با سرعت بیشتری پیدا کنند و فرصتی برای تردید کردن در هنگام خرید نداشته باشند. علاوه بر این عکس، توجه مشتریان را با سرعت بیشتری نسبت به متن خود جلب می کند، بنابراین ممکن است مشتریان روی عکس محصولاتی کلیک کنند که حتی از قبل برنامه ای برای خریدشان نداشته اند.

6- در بازاریابی محتوا از عکس استفاده کنید

زمانی که بحث بهبود فرآیند فروش آنلاین پیش می آید، عکس محصولات از اهمیت خاصی برخوردار می شود. علاوه بر اینکه باید توضیحات مفصل و کاملی در مورد محصولات بنویسید، باید از عکس های باکیفیتی نیز در میان متن ها استفاده کنید تا نرخ فروش افزایش و نرخ بازگشت محصول کاهش یابد و تصویر محصولاتتان به مدت بیشتری در ذهن مشتری باقی بماند. سه روز بعد تنها 10 درصد از آن در خاطرشان باقی مانده است. با این حال وقتی عکسی مرتبط با آن اطلاعات را می بینند، 65 درصد از اطلاعات را در سه روز آینده بخاطر می سپارند.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


ده نکته کاربردی برای مدیران موفق

چگونه مدیری موفق باشیم؟ وظایف مدیران عالی در تفکر استراتژیک و توسعه و ارتقای اهداف بلندمدت سازم

ادامه مطلب

بکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی دارد

آشنایی با بکس بادیبکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی داردابزار آلات بادی، ابزارآلات قدرتمندی هستند

ادامه مطلب

غادة السمان در چند سطر

غادة السمان در چند سطرنویسنده، شاعر و یکی از بنیان‌گذاران شعر نو در ادبیات عربمتولد سال 1942، دمشق،

ادامه مطلب

معرفی و نگهداری گیاه برگ انجیری

آیا به دنبال ایده‌های خلاقانه برای چیدمان گل در خانه و محل کار خود هستید؟ اگر می‌خواهید به دکور

ادامه مطلب


امروز : 574
دیروز : 3037
هفته گذشته : 25337
ماه : 127359
کل بازدید : 8685041
کاربران آنلاین : 5کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.