menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : مردمان شرق آسیا از کجا آمده اند؟
مردمان شرق آسیا از کجا آمده اند؟پژوهشگران ژنومیک توانسته اند به سرنخ های جالبی از تاریخچه مردمان شرق آسیا دست یابند. نخستین مطالعه بزرگ مقیاس ژنوم مردمان باستان در این منطقه که بیش از 200 ژنوم باستانی را شامل می شود، حاکی از آن است که ساکنان امروز شرق آسیا، بازماندگان دو جمعیت کاملا متفاوت هستند که پس از توسعه کشاورزی در حدود 10 هزار سال پیش در این منطقه با یکدیگر در آمیختند. این مطالعه هم چنین ارتباط هایی را بین انسان های مقیم جنوب چین تا جنوب اقیانوس آرام آشکار ساخته و علاوه بر آن، سر نخ های مهمی را در ساحل نشینان این مناطق پیدا کرده که می تواند مسیر سفر انسان ها را تا اقامت در شرق آسیا توضیح دهد.
ساکنان امروز شرق آسیا عمدتا تا بازماندگان انسان هایی هستند که بین 100 هزار تا 50 هزار سال پیش، آفریقا را ترک کرده اند؛ اما پژوهشگران در مورد نسل های بعدی این مهاجران که جمعیت 1/7 میلیارد نفری امروز منطقه را تشکیل داده اند. چیز زیادی نمی دانند. از این رو پاسخ بسیاری از سوال های کلیدی مانند چگونگی توسعه کشاورزی و تاثیر شگفت انگیز آن بر ساکنان این منطقه همان طور که پیدایش کشاورزی، ساختار ژنتیکی مردمان غرب آور آسیا را تغییر داد مشخص نیست.
شواهد باستان شناسی حاکی از آن است که مردمان شمالی(ساکنان حوضه آبریز رود زرد در شمال شرقی چین) و جنوبی(ساکنان استان فوجیان) که 1000 کیلومتر با هم فاصله داشته اند، بین 10 هزار تا 6 هزار سال پیش از نظر ژنتیکی کاملا متفاوت بوده اند؛ اما از 5 هزار تا 4 هزار سال پیش، نشانه های ژنتیکی مردمان شمالی در جنوبی ها گسترش یافت. این یافته را می توان چنین تفسیر کرد که مردمان شکارچی گرده آورنده آرام آرام با کشاورزان ازدواج کردند و بدین ترتیب، کشاورزی در شرق آسیا گسترش یافت.
این در حالی است که کشاورزان غرب آسیا(خاورمیانه) در مقیاس وسیع، جایگزین انسان های شکارچی گردآورنده ساکن اروپا شدند.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


ده نکته کاربردی برای مدیران موفق

چگونه مدیری موفق باشیم؟ وظایف مدیران عالی در تفکر استراتژیک و توسعه و ارتقای اهداف بلندمدت سازم

ادامه مطلب

بکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی دارد

آشنایی با بکس بادیبکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی داردابزار آلات بادی، ابزارآلات قدرتمندی هستند

ادامه مطلب

غادة السمان در چند سطر

غادة السمان در چند سطرنویسنده، شاعر و یکی از بنیان‌گذاران شعر نو در ادبیات عربمتولد سال 1942، دمشق،

ادامه مطلب

معرفی و نگهداری گیاه برگ انجیری

آیا به دنبال ایده‌های خلاقانه برای چیدمان گل در خانه و محل کار خود هستید؟ اگر می‌خواهید به دکور

ادامه مطلب


امروز : 624
دیروز : 3037
هفته گذشته : 25387
ماه : 127409
کل بازدید : 8685091
کاربران آنلاین : 5کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.