menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : هک کردن مغز انسان
هک کردن مغز انسان
هک کردن مغز انسان

در این جهان مغز انسان پیچیده ترین ساختاری است که شناخته شده است اما با استفاده از سیگنال های الکتریکی می تواند ارتباط برقرار کند و آخرین فناوری می تواند این کد پیام ها را بخواند و در نهایت رمز گشایی کند.
اندام های مصنوعی می توانند از طریق مغز و با استفاده از ایمپلنت ها، کنترل شوند. این در حالی است که روی سطح مغز وصل می شوند. دیگران از کلاهک ها جهت شناسایی فعالیت های الکتریکی استفاده می کنند که از پوست سر می گذرد. رمز گشایی سیگنال های مغزی به آموزش های زیادی نیاز دارد که هنوز در حد عالی نیست اما سال به سال پیشرفت می کند. همچنین این امکان وجود دارد که در جهت های دیگر هم ارتباط برقرار کرد و سیگنال های الکتریکی را به مغز فرستاد. ایمپلنت های شبکیه نور را می گیرند و آن را به شکل پالس های الکتریکی کد گذاری می کنند و آن را به سلول های بینایی تحویل می دهند. ایمپلنت های گوش نیز به همین روش کدهای صوتی را از طریق گوش دریافت و به سلول های گوش میانی ارسال می کنند. با اتصال الکترودها به پوست سر تمام مغز از بیرون پوشیده می شود. تحریک مسیر جریان ترنس کاردینال با استفاده از جریان ضعیفی انجام می شود که از پوست و استخوان رد شده و به سلول های زیرین مغز منتقل شود.
هرچند این مبحث همچنان در حال توسعه و پیشرفت است اما آزمایش های اخیر مشخص کرده است که این ها می توانند اثر مثبت بر وضعیت و عملکرد، حافظه و دیگر عملکردهای مغز ما داشته باشند. این فناوری نسبتا ساده است و شرکت هایی وجود دارند که کیت هایی تولید می کنند و برای استفاده در خانه به مردم ارائه می دهند. برای شما هم این امکان هست که یکی برای خودتان تهیه کنید. محققان در این زمینه محتاطانه و با اشتیاق در حال پیشرفت هستند.
آنها پذیرفته اند که هنوز دقیقا نمی دانند این فناوری چطور کار می کند و آشفتگی اطراف مغز می تواند عواقب خطرناکی به همراه داشته باشد یا خیر؟

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


درمان کوید-19 در خانه: نکاتی برای مراقبت از شما و دیگران

درمان کوید-19 در خانه: نکاتی برای مراقبت از شما و دیگران مراقبت از فرد مبتلا به کوید-19 در خانه؟

ادامه مطلب

مراقبت خوب از چشمان خود را هرگز فراموش نکنیم

مراجعه‎ی منظم به متخصصان درمانی چشم برای جلوگیری از مشکلات بینایی یا کاهش آن مهم است.مشکلات متداول چ

ادامه مطلب

9 سوال قدرتمند که می‌توانند کیفیت زندگی شما را بهبود ببخشند.

داشتن یک زندگی باکیفیت در مورد لحظاتی است که همه چیز دشوار است اما با این وجود راهی پیدا می‌کنیم ت

ادامه مطلب

آب پیاز چگونه به تقویت موی سر کمک می کند

همگی پیاز را یکی از اجزای ضروری برای بسیاری غذا‌ها با بویی تند می‌شناسیم، ممکن است کاربردهای دیگری ب

ادامه مطلب


امروز : 1518
دیروز : 1198
هفته گذشته : 9854
ماه : 80788
کل بازدید : 7924480
کاربران آنلاین : 8کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.