menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : موتور جست و جوی اینترنتی مخصوص کودکان
موتور جست و جوی اینترنتی مخصوص کودکان
موتور جست و جوی اینتـرنتی مخصوص کودکان

به نظر میرسد گوگل قصد دارد یک موتور جست و جوی اینترنتی برای کودکان نوپا راه اندازی کند که با صوت فعال می شود. این شرکت بزرگ فناوری در اروپا حق امتیاز اختراعی به نام «تجربه بازی گونه جست و جوی صوتی برای کودکان (voice search experience for children gamifying) را ثبت کرده است. این حق امتیاز در حقیقت موتور جست و جو را برای کودکانی  ابداع میکند که هنوز به مهدکودک می روند. در حال حاضر دستیار صوتی گوگل روی تلفن همراه، تبلت و بلندگوهای هوشمند نصب می شود و اجازه می دهد بازی های رایانه ای مختلفی مانند Simon Says با کمک آن فعال شوند. کارشناسان آموزشی هشدار داده اند چنین روش هایی، کودکان را به خود جذب میکند و سبب می شود آن ها به گجت ها وابسته شوند.
اما گوگل معتقد است یک دستیار دیجیتال به توسعه مغز کودکان کمک میکند. این دستیار سوالاتی علمی از کودکان میپرسد و در تعطیلات آنها را سرگرم میکند. این شرکت ادعا میکند هدفش شناسایی، ایجاد و ارائه محتوایی مناسب برای کودکان است. طبق این حق امتیاز کودکان میتوانند با ضربه روی حباب های رنگی که در نمایشگر دستگاه ها ظاهر میشود، جستجوی صوتی را فعال کنند و سپس با به زبان آوردن واژه مورد نظرشان درباره آن اطلاعاتی به دست آورند. این حباب ها به کودک نشان میدهد دستگاه به آنها گوش میکند. طبق اسناد این حق امتیاز به طور مثال هنگامی که کودک واژه «زرافه» را به زبان می آورد تصاویر و ویدئوهایی از آن روی نمایشگر ظاهر میشود. در این روند از دستیار صوتی گوگل استفاده میشود. این دستیار به افراد اجازه میدهد با کمک دستور صوتی به دستگاه هایشان جست و جوهایی انجام دهند. البته کارشناسان هشدار داده اند چنین ابزاری خطری برای حفظ حریم شخصی کودکان به حساب می آید. به هر حال این حق امتیاز در حالی منتشر شده که چند هفته قبل مشخص شد کارمندان گوگل به بعضی کلیپ های صوتی ثبت شده کاربران دسترسی دارند.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


با این جملات انگیزشی حال خودتان را خوب کنید و به سمت موفقیت حرکت کنید

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد عادت درست فکر کردن، تنها بودن به مدت نیم تا یک ساعت است.پس با خودتان

ادامه مطلب

ارتباط ویروس کووید19 با اضافه وزن بدنمان

از زمان ابتلا به همه گیری، مطالعات بسیاری نشان داد بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 دارای اضافه و

ادامه مطلب

مثبت اندیشی آغاز جهشی در زندگی شما

ارزش های شما، سیستم GPS شما در زندگی ست. تعیین و تنظیم درست شان یکی از مهم ترین قدم ها در تغییر مسیر

ادامه مطلب

با داستان سرایی هر چیزی را به هر کسی بفروشید

کسب و کارتان هر چه باشد به نوعی به حیطه فروش مرتبط می شود. چه بخواهید مشتریانی به دست آورید که محصول

ادامه مطلب


امروز : 664
دیروز : 2327
هفته گذشته : 11671
ماه : 114437
کل بازدید : 7653490
کاربران آنلاین : 45کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.