menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : نسل جدید غذا از هـوا تولید می شود!
نسل جدید غذا از هـوا تولید می شود!
نسل جدید غذا از هـوا تولید می شود!

استارت آپی در فنلاند، فناوری جدیدی برای تولید پودر پروتئین قابل مصرف برای انسان از هوا را توسعه داده است.
شرکت «سولار فودز» با استفاده از برق و دی اکسید کربن جذب شده از هوا ماده ای می سازد که طعم آرد گندم را دارد. او امیدوار است این محصول را تا 2021 میلادی به طور تجاری به بازار عرضه کند. حدود 50 درصد این ماده حاوی پروتئین است و بقیه آن از چربی و کربوهیدرات تشکیل می شود. شرکت تولید کننده امیدوار است تا پروتئین را به عنوان یکی از مواد اصلی در غذاهایی مانند ماست معرفی کند یا آن را جایگزین گوشت در برگرهای گیاهی کند.
فرایند تولید این ماده نیز نیازمند شکستن مولکول های آب به هیدروژن و اکسیژن به کمک الکتریسیته در یک رآکتورزیستی انجام می شود. هیدروژن به دست آمده از این فرایند به دی اکسید کربن اضافه می شود. طی فرایند تخمیر، محصول این فرایند به عنوان غذا به میکروب ها داده می شود.
به گفته پاسی واینیکا مدیر ارشد اجرایی شرکت سولار فودز، عملیات پیش مهندسی در نخستین کارخانه تولید این ماده غذایی تکمیل شده و شرکت می تواند مقدار قابل توجهی از ماده را تولید کند. هم اکنون مشغول توسعه یک رآکتور به اندازه انسان هستیم اما در یک کارخانه کامل رآکتورها به اندازه یک اتوبوس هستند.
این شرکت معتقد است که می توان فرایند تولید غذا را از کشاورزی و منابع طبیعی جدا کرد.

آخرین مقالاتامروز : 1193
دیروز : 6008
هفته گذشته : 40793
ماه : 205848
کل بازدید : 7033885
کاربران آنلاین : 5کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.