menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : هوش مصنوعی داروساز
هوش مصنوعی داروساز
برای نخستین بار دانشمندان سیستم هوش مصنوعی ای ابداع کردند که خود به تنهایی یک داروساز به شمار می رود. در حالی که دانشمندان سالانه میلیاردها دلار و ساعت های متمادی صرف توسعه و ساخت داروهای جدید میکنند، استفاده از سیستم هوش مصنوعی برای تولید دارو ساده تر به نظر می رسد.
در سال های اخیر بعضی از توسعه دهندگان دارو مشغول بررسی روش های جدیدی بودند تا با استفاده از هوش مصنوعی داروهای جدیدی کشف کنند.
اکنون یک سیستم هوش مصنوعی توانسته به تنهایی دارویی جدید توسعه دهد. این دارو نیز واکسن جدیدی برای آنفلوآنزاست. سیستم هوش مصنوعی مذکور «الگوریتم های هوشمند برای کشف پزشکی» یا SAM نام دارد و محصول پژوهش های محققان دانشگاه «فلیندرز» در استرالیاست.
«نیکلای پتروفسکی» یکی از محققان این پژوهش می گوید: «ما اطلاعاتی درباره ترکیبات شیمیایی که سیستم ایمنی بدن انسان را فعال میکنند و همچنین ترکیباتی را که هیچ تاثیری بر این سیستم ندارند، به هوش مصنوعی وارد کردیم.»
در مرحله بعد محققان یک برنامه رایانه ای توسعه دادند که قابلیت تولید هزاران میلیارد ترکیب شیمیایی را داشت و به SAM اجازه داد درباره انتخاب بهترین و تاثیرگذارترین ترکیبات تصمیم گیری کند. محققان بعضی از برترین گزینه های انتخابی سیستم هوش مصنوعی را ترکیب کردند و آن ها روی روی سلول های خون انسان در آزمایش های بعدی نشان داد روی حیوانات بسیار تاثیرگذار است.
آزمایش های کلینیکی این واکسن جدید روی انسان ها در آمریکا آغاز شده است. اگر آزمایش ها طبق برنامه پیش برود و موفقیت آمیز باشد، انسان وارد عصر جدیدی میشود که هوش مصنوعی هر روز داروهای جدیدی می سازد.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


ارتباط ویروس کووید19 با اضافه وزن بدنمان

از زمان ابتلا به همه گیری، مطالعات بسیاری نشان داد بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 دارای اضافه و

ادامه مطلب

مثبت اندیشی آغاز جهشی در زندگی شما

ارزش های شما، سیستم GPS شما در زندگی ست. تعیین و تنظیم درست شان یکی از مهم ترین قدم ها در تغییر مسیر

ادامه مطلب

با داستان سرایی هر چیزی را به هر کسی بفروشید

کسب و کارتان هر چه باشد به نوعی به حیطه فروش مرتبط می شود. چه بخواهید مشتریانی به دست آورید که محصول

ادامه مطلب

چهار جریان بازاریابی دیجیتالی مهم در سال جاری

به منظور اینکه کسب و کارتان در دنیای دیجیتالی امروز بتواند به رشد خود ادامه دهد، شما باید استراتژی ب

ادامه مطلب


امروز : 2055
دیروز : 4521
هفته گذشته : 14689
ماه : 136989
کل بازدید : 7637744
کاربران آنلاین : 26کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.