menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : هوش مصنوعی داروساز
هوش مصنوعی داروساز
برای نخستین بار دانشمندان سیستم هوش مصنوعی ای ابداع کردند که خود به تنهایی یک داروساز به شمار می رود. در حالی که دانشمندان سالانه میلیاردها دلار و ساعت های متمادی صرف توسعه و ساخت داروهای جدید میکنند، استفاده از سیستم هوش مصنوعی برای تولید دارو ساده تر به نظر می رسد.
در سال های اخیر بعضی از توسعه دهندگان دارو مشغول بررسی روش های جدیدی بودند تا با استفاده از هوش مصنوعی داروهای جدیدی کشف کنند.
اکنون یک سیستم هوش مصنوعی توانسته به تنهایی دارویی جدید توسعه دهد. این دارو نیز واکسن جدیدی برای آنفلوآنزاست. سیستم هوش مصنوعی مذکور «الگوریتم های هوشمند برای کشف پزشکی» یا SAM نام دارد و محصول پژوهش های محققان دانشگاه «فلیندرز» در استرالیاست.
«نیکلای پتروفسکی» یکی از محققان این پژوهش می گوید: «ما اطلاعاتی درباره ترکیبات شیمیایی که سیستم ایمنی بدن انسان را فعال میکنند و همچنین ترکیباتی را که هیچ تاثیری بر این سیستم ندارند، به هوش مصنوعی وارد کردیم.»
در مرحله بعد محققان یک برنامه رایانه ای توسعه دادند که قابلیت تولید هزاران میلیارد ترکیب شیمیایی را داشت و به SAM اجازه داد درباره انتخاب بهترین و تاثیرگذارترین ترکیبات تصمیم گیری کند. محققان بعضی از برترین گزینه های انتخابی سیستم هوش مصنوعی را ترکیب کردند و آن ها روی روی سلول های خون انسان در آزمایش های بعدی نشان داد روی حیوانات بسیار تاثیرگذار است.
آزمایش های کلینیکی این واکسن جدید روی انسان ها در آمریکا آغاز شده است. اگر آزمایش ها طبق برنامه پیش برود و موفقیت آمیز باشد، انسان وارد عصر جدیدی میشود که هوش مصنوعی هر روز داروهای جدیدی می سازد.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


درمان افسردگی و اضطراب بدون دارو

افسردگی می تواند بصورت جدی زندگی را تحت تأثیر قرار دهد و بر کیفیت زندگی و خوشبختی کسانی که با آن زند

ادامه مطلب

چگونه با دیگران صحبت کنیم

چگونه با دیگران صحبت کنیم!؟آیا تاکنون افراد موفقی را که به ظاهر همه چیز بر وفق مرادشان پیش می رود، ت

ادامه مطلب

نگهداری گیاهانی که به نور کمی نیاز دارند

نگهداری گیاهانی که به نور کمی نیاز دارندوجود گل و گیاه در داخل خانه باعث آرامش انسان می شود و یکی از

ادامه مطلب

دلیل هایی برای لذت بردن بیشتر از زندگی

دلیل هایی برای لذت بردن بیشتر از زندگیاکثر مواقع فراموش می‌کنیم که چرا اینجا هستیم. در مسابقه‌ای پو

ادامه مطلب


امروز : 202
دیروز : 7108
هفته گذشته : 49044
ماه : 190250
کل بازدید : 8296222
کاربران آنلاین : 4کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.