menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : هوش مصنوعی داروساز
هوش مصنوعی داروساز
برای نخستین بار دانشمندان سیستم هوش مصنوعی ای ابداع کردند که خود به تنهایی یک داروساز به شمار می رود. در حالی که دانشمندان سالانه میلیاردها دلار و ساعت های متمادی صرف توسعه و ساخت داروهای جدید میکنند، استفاده از سیستم هوش مصنوعی برای تولید دارو ساده تر به نظر می رسد.
در سال های اخیر بعضی از توسعه دهندگان دارو مشغول بررسی روش های جدیدی بودند تا با استفاده از هوش مصنوعی داروهای جدیدی کشف کنند.
اکنون یک سیستم هوش مصنوعی توانسته به تنهایی دارویی جدید توسعه دهد. این دارو نیز واکسن جدیدی برای آنفلوآنزاست. سیستم هوش مصنوعی مذکور «الگوریتم های هوشمند برای کشف پزشکی» یا SAM نام دارد و محصول پژوهش های محققان دانشگاه «فلیندرز» در استرالیاست.
«نیکلای پتروفسکی» یکی از محققان این پژوهش می گوید: «ما اطلاعاتی درباره ترکیبات شیمیایی که سیستم ایمنی بدن انسان را فعال میکنند و همچنین ترکیباتی را که هیچ تاثیری بر این سیستم ندارند، به هوش مصنوعی وارد کردیم.»
در مرحله بعد محققان یک برنامه رایانه ای توسعه دادند که قابلیت تولید هزاران میلیارد ترکیب شیمیایی را داشت و به SAM اجازه داد درباره انتخاب بهترین و تاثیرگذارترین ترکیبات تصمیم گیری کند. محققان بعضی از برترین گزینه های انتخابی سیستم هوش مصنوعی را ترکیب کردند و آن ها روی روی سلول های خون انسان در آزمایش های بعدی نشان داد روی حیوانات بسیار تاثیرگذار است.
آزمایش های کلینیکی این واکسن جدید روی انسان ها در آمریکا آغاز شده است. اگر آزمایش ها طبق برنامه پیش برود و موفقیت آمیز باشد، انسان وارد عصر جدیدی میشود که هوش مصنوعی هر روز داروهای جدیدی می سازد.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


درمان کوید-19 در خانه: نکاتی برای مراقبت از شما و دیگران

درمان کوید-19 در خانه: نکاتی برای مراقبت از شما و دیگران مراقبت از فرد مبتلا به کوید-19 در خانه؟

ادامه مطلب

مراقبت خوب از چشمان خود را هرگز فراموش نکنیم

مراجعه‎ی منظم به متخصصان درمانی چشم برای جلوگیری از مشکلات بینایی یا کاهش آن مهم است.مشکلات متداول چ

ادامه مطلب

9 سوال قدرتمند که می‌توانند کیفیت زندگی شما را بهبود ببخشند.

داشتن یک زندگی باکیفیت در مورد لحظاتی است که همه چیز دشوار است اما با این وجود راهی پیدا می‌کنیم ت

ادامه مطلب

آب پیاز چگونه به تقویت موی سر کمک می کند

همگی پیاز را یکی از اجزای ضروری برای بسیاری غذا‌ها با بویی تند می‌شناسیم، ممکن است کاربردهای دیگری ب

ادامه مطلب


امروز : 2057
دیروز : 2098
هفته گذشته : 11861
ماه : 81305
کل بازدید : 7927117
کاربران آنلاین : 9کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.