menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : فروشنده برتر کیست؟
فروشنده برتر کیست؟
فروشـنده برتر کیـست؟
یادداشتی از محمد مهدی ربانی

1. در این مطلب می خواهیم به «ویژگی های فروشنده های برتر» بپردازیم و ویژگی های فروشنده های نخبه را خدمتتان عرض کنیم. یک فروشنده برتر باید بلند پرواز باشد؛ باید همیشه اهداف بزرگ را برای خودش انتخاب کند؛ باید دنبال هدف های چشمگیر باشد، چیزی که به او انگیزه می دهد. دوستان من، اگر هدف های کوچک را برای خودتان انتخاب کنید، اگر متوجه نشوید حرارت درونی تان از کجا سرچشمه می گیرد و چه چیزی شما را به حرکت وا می دارد، در نیمه راه می بٌرید؛ چهار تا «نه» بشنوید، همه چیز را رها می کنید. فروشنده های برتر و نخبگان فروش، ده ها بار نه می شنوند، حتی کسانی که سال هاست فروشندگی می کنند، ولی نمی بٌرند؛ دلیل آن چیست؟

2. چون می دانند چطور به خودشان انگیزه بدهند، چطور حرارت درونی شان را شعله ور کنند. شما هم باید حتما اهداف بزرگ داشته باشید. باید آن هدف متعالی و ماموریتتان را پیدا کرده باشید تا بتوانید دوام بیاورید. پس نخستین ویژگی فروشنده های نخبه این است که بلند پروازند، برای خودشان اهداف بلند انتخاب می کنند. این افراد به کم قانع نمی شوند، فکر بزرگ دارند، به خودشان اطمینان دارند، اعتماد به نفس زیادی دارند، عزت نفس دارند. عزت نفس از درون انسان می آید. وقتی خودت را باور داشته باشی، وقتی خودت را دوست داشته باشی.


3. اعتماد به نفست بالا می رود، عزت نفست بالا می رود و دیگر مشکلات و سدهایی که در فروش جلوی پای تو هستند، تو را عقب نمی کشانند. مهم ترین عامل برای موفقیت در هر چیزی از جمله فروش، اعتماد به نفس است و اعتماد به نفس، از باور به خود می آید، از دوست داشتن خود می آید؛ روزی سه بار، هر بار سه مرتبه بگویید «خودم را دوست دارم»؛ این چیزی است که برایان تریسی در کلاس هایش بارها به من تاکید می کرد؛ می گفت این تکرار باعث می شود که در ذهن ناخودآگاهت برود، باور می کنی که خودت را دوست داری و به توانمندی های خودت ایمان می آوری.

4. آن وقت است که یک اطمینان درونی داری و اعتماد به نفست بالا می رود و نه تنها به یک فروشنده ستاره تبدیل می شوی، بلکه درآمدت بالا می رود، در خانواده یک ستاره می شوی و همه دوست دارند با تو باشند؛ پدر و مادرت، بچه هایت و همسرت دوست دارند از سروکول تو بالا بروند و بیشتر با تو باشند؛ یعنی بیشترین نیازشان این می شود که تو را ببینند؛ اگر خودت را دوست داشته باشی. تا خودت را دوست نداشته باشی، نمی توانی دیگران را دوست داشته باشی و به مشتری خدمت کنی. گفتیم اصل موفقیت در کسب و کار، ارائه ارزش به دیگران است.

5. تا خودت را دوست نداشته باشی، نمی توانی به دیگران ارزش ارائه کنی؛ کسی که خودش ته چاه است، نمی تواند دیگران را نجات دهد. عاشق خودت باش، خودت را باور کن، بعد می بینی که رفتارت با مشتری عوض می شود، رفتارت با همسرت عوض می شود، رفتارت با بچه هایت تغییر می کند؛ ولی کسی که خودش را قبول و دوست ندارد، چطور می تواند خدمات درجه یک به مشتری ارائه کند؟! چطور می تواند یک محصول خوب ارائه کند؟
پس قدم اول این است که خودت را باور کنی، خودت را دوست داشته باشی، داشته هایت را قبول داشته باشی.

6. این قدر نداشته هایت را پررنگ نکن. تو به هر چیزی که بخواهی، میرسی؛ چرا روی چیزی که الان نداری دست می گذاری؟ چرا روی نقاط ضعفت انگشت می گذاری؟ ببین چه چیزهایی داری، از آنها استفاده کن و موفق باش.
ویژگی بعدی فروشنده های برتر، supersellerها، این است که شجاع اند، نمی ترسند و اگر بترسند، به آغوش ترسشان می روند و آن موقع است که ترس، از آنها دور می شود. وقتی از چیزی بترسی و از آن فرار کنی، آن ترس برایت بزرگ تر می شود؛ ولی وقتی بترسی و به طرف ترس بروی، ترس از بین می رود و می توانی شجاع باشی؛ افراد شجاع هستند که در کسب و کارها موفق می شوند. مثلا دو نوع فروشنده داریم؛ فروشنده ای که می ترسد و به یک حقوق ثابت و کم قانع می شود، خودش را باور ندارد، می ترسد و می گوید اگر نفروختم چه؟ ولی فروشنده شجاع می گوید به من حق العمل کاری بده، من حقوق ثابت نمی خواهم، اگر فروختم پول می گیرم، نفروختم نمی گیرم. می دانید در حال حاضر چه تعداد افراد بیکار در جامعه حضور دارند؟ یکی از روش هایی که من از آن استفاده می کنم، این است که بگویی من اینجا پیش شما یک ماه کار می کنم، این یک ماه هم پول از شما نمی خواهم، اگر خوب کار کردم، من را نگه دارید و پول این یک ماه را هم بدهید، اگر هم به دردتان نخوردم، بابت آن یک ماه پولی نمی خواهم؛ چه کسی حاضر است این کار را انجام دهد؟ فقط بلدیم شکایت کنیم و بگوییم کار نیست، در صورتی که کار ریخته است، ما فقط حاضر نیستیم ریسک کرده و آن را قبول کنیم.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


درمان افسردگی و اضطراب بدون دارو

افسردگی می تواند بصورت جدی زندگی را تحت تأثیر قرار دهد و بر کیفیت زندگی و خوشبختی کسانی که با آن زند

ادامه مطلب

چگونه با دیگران صحبت کنیم

چگونه با دیگران صحبت کنیم!؟آیا تاکنون افراد موفقی را که به ظاهر همه چیز بر وفق مرادشان پیش می رود، ت

ادامه مطلب

نگهداری گیاهانی که به نور کمی نیاز دارند

نگهداری گیاهانی که به نور کمی نیاز دارندوجود گل و گیاه در داخل خانه باعث آرامش انسان می شود و یکی از

ادامه مطلب

دلیل هایی برای لذت بردن بیشتر از زندگی

دلیل هایی برای لذت بردن بیشتر از زندگیاکثر مواقع فراموش می‌کنیم که چرا اینجا هستیم. در مسابقه‌ای پو

ادامه مطلب


امروز : 97
دیروز : 7108
هفته گذشته : 48939
ماه : 190145
کل بازدید : 8296117
کاربران آنلاین : 9کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.