menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : رفتارهای سمی که روابط را خراب می کنند
رفتارهای سمی که روابط را خراب می کنند

رفتارهای سمی که روابط را خراب می کنند
یادداشتی از میندازتلین

روابط یکی از قدرتمندترین دارایی هایی هستند که شما برای رسیدن به موفقیت در کار و زندگی به آن نیاز دارید. با این حال بسیاری از ما ناخواسته روابط را خراب می کنیم و دوستان دوروبرمان را با برخی رفتارهای بد از خودمان دور می کنیم. بیشتر اوقات ما حتی نمی دانیم که ما آن را انجام می دهیم. در اینجا چند رفتار بد را که در خودتان یا دیگران دیده اید به شما خواهم گفت.

1.«درباره خودتان صحبت کردن»
با این رفتار آشنایید. شما درباره سفری باور نکردنی که به تازگی از آن برگشتید با کسی صحبت می کنید و سپس به نوعی به حکایت طولانی دوستتان درباره تعطیلات سالهای گذشته گوش می دهید. شما از طلاق بسیار دردناکتان می گویید و این گفتگو به حکایتی از به هم خوردن بد رابطه خود آن شخص کشیده می شود.
متاسفانه، ارتکاب به این اشتباه آسان است.گاهی اوقات شما قصد دارید فقط درباره تجربه خودتان صحبت کنید، به طوری که دوست شما بداند شما می توانید ارتباط برقرار کنید، اما سپس اشاره کوتاه شما به یک داستان بلندتر تبدیل می شود. پیش از شروع صحبت اطمینان پیدا کنید که به سرعت به صحبت اصلی و اولیه خود بر می گردید.
و به خاطر داشته باشید که در هر تبادل، شما باید حداقل به اندازه ای که صحبت میکنید شنوا باشید.

2.«حسادت کردن»
گور ویدال گفت: «هر زمان یک دوست موفق می شود، چیز کمی در من می میرد.»
متاسفانه، بسیاری از ما به طور مخفیانه همین حس را داریم و بنابراین وقتی درباره موفقیت شخص دیگری می شنویم، احساس می کنیم باید به نوعی گریه کنیم. من یک دوست قدیمی دارم که وقتی من و شوهرم اولین بار با یکدیگر آشنا شدیم، سخت تلاش کرد تا درباره بیرون آمدن از آن رابطه با من صحبت کند. وقتی من اولین قرارداد دریافت حق الزحمه کتابم را امضا کردم، او آن را به باد انتقاد گرفت و به من گفت که افتضاح است. 
حسود بودن نسبت به موفقیت های دوستانمان عادی و طبیعی و در عین حال غیر منطقی است. داشتن دوستان موفق برای ما خوب است، نه بد، زیرا آنها می توانند اتصالات ارزشمندی به دست آورند و با مشاوره هایشان باعث ارتقای شغل ما شوند.
وقتی کسی درباره یک موفقیت بزرگ با من صحبت می کند و من خودم را در چنگ حسادت پیدا می کنم، گاهی با ابراز احساسات با این حس مبارزه می کنم. «من باید اعتراف کنم که کمی نسبت به موفقیت شما حسادت می کنم.» اگر شما این را با مهربانی و بدون بدخواهی بگویید، بیشتر مردم احساس خوشحالی خواهند کرد و من متوجه شده ام که اعتراف به احساسات بد آن را از حداکثر قدرتش دور می کند.

3.«گلایه کردن بی پایان» 
همه ما همیشه با مشکلات، ناامیدی ها و دلسردی هایی مواجه می شویم و درد دل کردن با دوستانمان یکی از چیزهایی است که رابطه دوستی را سودمند می کند. اما اگر بیشتر مکالمات شما درباره بدرفتاری هایی باشد که با شما شده یا در این باره که شما شانس ندارید، مراقب باشید. اگر دوست شما به سلامت خود اهمیت بدهد، او ممکن است از شما فاصله بگیرد زیرا علم نشان می دهد گوش دادن به ناله های بی وقفه برای عملکرد مغز بسیار بد است.
به این ترتیب، شما نباید در زندگی تان گلایه های بی وقفه بیش از حد انتظار را از سوی مردم بپذیرید. اگر کسی که به او توجه می کنید نمی تواند شکایت کردن را کنار بگذارد، به او اخطار دهید و موضوع را عوض کنید. اگر جواب نداد از او فاصله بگیرید.

4.«کمرنگ شدن»
این چیزی است که من در آن مقصر بوده ام و نباید انجام داد. شما دوستتان را برای مدتی ندیده اید، اما به طور غیر عادی سرتان شلوغ بوده است. شما اطمینان خواهید داشت که بعدا زمانی که وقتتان مقداری آزاد شد با او وقت می گذرانید. یا دوست شما چند روز پیش برای شما یک پست صوتی گذاشته است و شما نتوانستید به او پاسخ دهید. یا تولد دوستتان است اما شما آنقدر غرق کار شده اید که حتی یک کارت تبریک برای او ارسال نکرده اید.

5. همه ما درگیر زندگی هستیم، و گاهی اوقات این زندگی ها در دوستی هایمان تداخل ایجاد می کنند. اما روابط دوستی مانند همه روابط، با ثبات و اطمینان زنده هستند. وقتی این عناصر از بین بروند، دوستانتان جایگاه خود را در زندگی شما به سختی متوجه می شوند. حفظ یک رابطه دوستی زمان زیادی نمی خواهد. اما توجه میخواهد. اگر گاهی اوقات باشید و گاهی نباشید جواب نمی دهد.


آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


درمان افسردگی و اضطراب بدون دارو

افسردگی می تواند بصورت جدی زندگی را تحت تأثیر قرار دهد و بر کیفیت زندگی و خوشبختی کسانی که با آن زند

ادامه مطلب

چگونه با دیگران صحبت کنیم

چگونه با دیگران صحبت کنیم!؟آیا تاکنون افراد موفقی را که به ظاهر همه چیز بر وفق مرادشان پیش می رود، ت

ادامه مطلب

نگهداری گیاهانی که به نور کمی نیاز دارند

نگهداری گیاهانی که به نور کمی نیاز دارندوجود گل و گیاه در داخل خانه باعث آرامش انسان می شود و یکی از

ادامه مطلب

دلیل هایی برای لذت بردن بیشتر از زندگی

دلیل هایی برای لذت بردن بیشتر از زندگیاکثر مواقع فراموش می‌کنیم که چرا اینجا هستیم. در مسابقه‌ای پو

ادامه مطلب


امروز : 101
دیروز : 7108
هفته گذشته : 48943
ماه : 190149
کل بازدید : 8296121
کاربران آنلاین : 9کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.