menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : عوارض جراحی سینه
عوارض جراحی سینهداشتن ظاهری زیبا برای همه خانم ها بسیار مهم است، به همین خاطر، آن ها دوست دارند که همه چیز را در حد کمال داشته باشند. بسیاری از خانم ها از اینکه سینه های کوچک یا شل افتاده دارند خجالت می کشند و به همین خاطر دوست دارند، هر طور که شده، ظاهرشان را اصلاح کنند. اما موضوع مهم این است که نباید در راه اصلاح بدن دست به ریسک بسیار زد و تن به عمل های جراحی پرخطر با ریسک بالا داد. طی سال های اخیر، جراحی سینه و گذاشتن پروتز در میان خانم های جوان بسیار باب شده، در حالی که خانم ها می توانند، با کم کردن هزینه های جراحی و مهم تر از آن، خطرش، ظاهرشان ار اصلاح کنند.
مهم ترین عارضه جراحی سینه چیست؟
مهم ترین عارضه دیررس جراحی پروتز سینه، عارضه ای است به نام کپسولارکنترکنچر یا کپسول سفت شونده، در واقع بدن به دور هر ماده خارجی که در آن گذاشته می شود محافظتی ایجاد می کند که به آن کپسول می گوییم. در مواردی، کپسول دچار جمع شدگی و این جمع شدگی باعث بدشکلی بافت سینه و درد می شود. بر اساس شدت جمع شدگی، لازم است فرد تحت جراحی قرار بگیرد، پروتز درآورده شود و بعد با تکنیک های جراحی لازم، پروتز دوباره گذاشته یا تعویض شود.

عوارض زودرس جراحی سینه
برخی عوارض ناشی از گذاشتن پروتز پستان زودرس و برخی دیررس هستند. زودرس ترین عارضه پروتز عفونت بعد از عمل جراحی است  که معمولا به درمان دارویی پاسخ مناسبی نمی دهد و تنها راه درمان آن خارج کردن پروتز است. در صورت ایجاد عفونت، گذاشتن پروتز بعدی به شش ماه بعد موکول می شود. عوارض دیررس متعددند. یکی از آن ها پارگی پروتز است که با آمدن پروتزهای جدید به بازار، کمتر شاهد آن هستیم. در این نوع از پروتز، حتی اگر پارگی اتفاق بیفتد، امکان نشت مواد مایع به داخل پستان وجود ندارد. بعضی پروتزها هم محتوی آب و نمک اند و اگر پاره شوند ناگهان حجم پستان کاهش می یابد. در هر صورت پروتز پاره باید خارج شود چون ناهماهنگی در شکل پستان پدید  می آورد.

فریب دستمزد های کم پزشکان را نخورید
متاسفانه خانم ها، در مواردی، به دلیل تبلیغات گمراه کننده و پرداخت دستمزد کمتر، به جراحانی که علم کافی ندارند مراجعه می کنند و تحت جراحی های اشتباهی قرار می گیرند که عوارض بی شماری دارد. مثلا در برخی بیماران لازم است، علاوه بر گذاشتن پروتز، بافت سینه ای جا به جا شود، ولی پزشک این کار را انجام نمی دهد و در نتیجه پروتز سینه نه تنها باعث زیبایی نمی شود، بلکه بدفرمی ایجاد می کند و عوارضی به دنبال دارد که در مواردی جبران ناپذیر است.

روش های غیرجراحی
بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند برای بزرگ کردن اندازه سینه هایشان و یا کوچک کردن اندازه آن ها از روش های غیر جراحی استفاده کنند. از این قبیل روش ها می توان به کرم ها، ژل ها و لوسیون ها اشاره کرد. مسلما هر روشی که نیاز به برش و بیهوشی نداشته باشد بهتر است اما نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که شما باید در انتخاب محصولات کمک کننده تحقیقات لازم را انجام دهید و بعد اقدام به خرید آن محصول کنید.

گذاشتن پروتز و عوارض آن در دوران حاملگی و شیردهی
گذاشتن پروتز بدون عارضه و مشکل نیست. در دوران شیردهی و بارداری، سینه ها بزرگ تر و غدد شیردهی فعال می شوند و ممکن است داشتن پروتز مشکل ساز شود. اگر خانم هایی که پروتز می گذارند در ناحیه سینه دچار کیست یا ضایعات بدخیم شوند، به دلیل وجود پروتز، انجام ماموگرافی و سونو گرافی برای تشخیص پستان امکان پذیر، اما مشکل خواهد بود.

فراموش نکنید که بدنتان ابزار نیست
بدن یک ابزار نیست که اگر با کیفیت کم یا اشتباه خریداری شود، بتوان آن را دور انداخت یا تعویض کرد یا با پرداخت هزینه اضافی مشکل را برطرف کرد. اگر جسم انسان دچار عارضه شود، جبران ناپذیر است و در مواردی عوارض می تواند باعث بروز مشکلات جسمی، روحی و روانی شود که در تمام زندگی فرد تاثیرات سوء ایجاد می کند و رفتارهای خانوادگی و زناشویی را تغییر می دهد. در انتخاب پزشک باید وسواس بیشتری به خرج داد و به پزشکانی مراجعه کرد که فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند، زیرا فقط آن ها علم کافی برای انجام این جراحی و مقابله با عوارض احتمالی را دارند.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


درمان کوید-19 در خانه: نکاتی برای مراقبت از شما و دیگران

درمان کوید-19 در خانه: نکاتی برای مراقبت از شما و دیگران مراقبت از فرد مبتلا به کوید-19 در خانه؟

ادامه مطلب

مراقبت خوب از چشمان خود را هرگز فراموش نکنیم

مراجعه‎ی منظم به متخصصان درمانی چشم برای جلوگیری از مشکلات بینایی یا کاهش آن مهم است.مشکلات متداول چ

ادامه مطلب

9 سوال قدرتمند که می‌توانند کیفیت زندگی شما را بهبود ببخشند.

داشتن یک زندگی باکیفیت در مورد لحظاتی است که همه چیز دشوار است اما با این وجود راهی پیدا می‌کنیم ت

ادامه مطلب

آب پیاز چگونه به تقویت موی سر کمک می کند

همگی پیاز را یکی از اجزای ضروری برای بسیاری غذا‌ها با بویی تند می‌شناسیم، ممکن است کاربردهای دیگری ب

ادامه مطلب


امروز : 46
دیروز : 1472
هفته گذشته : 14662
ماه : 100608
کل بازدید : 7912769
کاربران آنلاین : 2کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.