menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : آیا درد مفاصل با بارندگی ارتباط دارد؟
آیا درد مفاصل با بارندگی ارتباط دارد؟مدت های مدیدی است که آب و هوای بارانی را مسئول درد مفاصل می دانند، اما بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه هاروارد، هیچ ارتباطی بین بارش باران و درد مفاصل یا کمر درد وجود ندارد.از دوران باستان اعتقاد داشتند که برخی علائم خاص با شرایط جوی زمین ارتباط تنگاتنگی دارند. بقراط این موضوع را به دیگران تلقین کرد که اگر می خواهند علم پزشکی را درک کنند، باید به تغییر فصل های سال نگاهی بیندازند و وزش بادها را مطالعه کنند تا ببینند آب و هوا چگونه بر سلامتی تاثیر می گذارد. این باور قرن ها دوام آورد و تا زمان حال ادامه پیدا کرده است.
به گفته محققان هاروارد، هیچ ارتباطی بین بارش باران و مراجعه افراد به پزشک با شکایت درد مفاصل یا کمر درد یافت نشده است. نکته اصلی این است که مفاصل دردناک و درد کمر، منابع قابل اطمینانی برای پیش بینی نیستند. ثابت کردن این موضوع دشوار است، اما در این حجم سیل گونه اطلاعات حداقل باید نشانه ای کوچک، اما قابل توجه از تاثیر باران یافت می شد. مغز انسان استاد پیدا کردن الگوهاست و این باورها اغلب برای خشنود کردن خویشتن است. اگر منتظر باشید در آب و هوای بارانی، زانویتان درد بگیرد و این اتفاق نیفتد، فراموشش می کنید، اما اگر واقعا درد گرفت، باران را سرزنش خواهید کرد و این رویداد در ذهنتان ثبت خواهد شد.
پزشکان باید نسبت به صحبت های بیماران خود حساس باشند. درد با باران یا بدون باران، درد است. اما لازم است بدانند که در سطح بالینی، درد مفاصل با آب و هوا اوج نمی گیرد و فروکش نمی کند.

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


با این جملات انگیزشی حال خودتان را خوب کنید و به سمت موفقیت حرکت کنید

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد عادت درست فکر کردن، تنها بودن به مدت نیم تا یک ساعت است.پس با خودتان

ادامه مطلب

ارتباط ویروس کووید19 با اضافه وزن بدنمان

از زمان ابتلا به همه گیری، مطالعات بسیاری نشان داد بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 دارای اضافه و

ادامه مطلب

مثبت اندیشی آغاز جهشی در زندگی شما

ارزش های شما، سیستم GPS شما در زندگی ست. تعیین و تنظیم درست شان یکی از مهم ترین قدم ها در تغییر مسیر

ادامه مطلب

با داستان سرایی هر چیزی را به هر کسی بفروشید

کسب و کارتان هر چه باشد به نوعی به حیطه فروش مرتبط می شود. چه بخواهید مشتریانی به دست آورید که محصول

ادامه مطلب


امروز : 1300
دیروز : 1774
هفته گذشته : 10926
ماه : 114509
کل بازدید : 7655900
کاربران آنلاین : 8کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.