menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : چه اقداماتی را باید بعد از طلاق انجام دهید؟
چه اقداماتی را باید بعد از طلاق انجام دهید؟

بی تردید تصمیم گیری برای جدایی و گرفتن طلاق یکی از مهم ترین نقاط عطف زندگی به شمار می‌رود و سلامت فرد را از جنبه‌های گوناگون مورد تاثیر قرار می‌دهد. معمولا زندگی بعد از طلاق برای زنان و مردان با حاشیه‌ها و مشکلاتی همراه است. آسیب های روحی و روانی بسیاری به هر دو طرف تحمیل می شود و بخشی از آن‌ها تا مدت ها در زندگی فرد سایه می اندازد. در هر صورت طلاق، تصمیم شما یا همسرتان برای پایان دادن به زندگی مشترکی که با هم داشته اید بوده و اکنون بعد از جدایی دو انتخاب در زندگی خود دارید: فرصتی دوباره برای ایجاد آرامش و بازسازی زندگی یا نابود کردن و هدر دادن باقی عمرتان.

شما باید بدانید لزوما طلاق بدین معنی نیست که در زندگی خود شکست خورده و ناکام مانده اید و همه چیز به پایان رسیده است، چه بسا دریچه ای برای گشودن مسیرهای تازه و کسب موفقیت جدید در زندگیتان باشد که می تواند آینده درخشانی را برایتان رقم بزند تا بتوانید جهان را از زاویه دید کاملا جدیدی مشاهده کنید.در این مقاله چگونگی تصمیم گیری برای بازگشت به زندگی بعد از طلاق را به شما معرفی می کنیم.
1. احساس ناراحتی و سوگواری
ممکن است بابت کاری که انجام دادید افسوس بخورید یا به این فکر کنید که چرا دچار اشتباه شدید. اجازه ندهید این احساسات احاطه‌تان کنند اما سرکوب‌شان هم نکنید و فضایی برای‌شان در نظر بگیرید. باید به خودتان زمانی را اختصاص به ناراحتی و گریه زاری بدهید و بتوانید از این احساس به راحتی عبور کنید. در این مرحله می توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا بتوانید راحت‌تر با احساس خشم، نارضایتی و خیانتی که به روحتان صدمه زده، کنار آمده و از آن عبور کنید.


2. پذیرش واقعیت
اینکه شما طلاق گرفته اید یک واقعیت است. پس تحت هیچ شرایطی خجالت نکشید و افکار اشتباهتان در مورد قضاوت مردم را دور بریزید. شما و همسر سابقتان هر دو در شکست ازدواجتان مقصر بوده اید. بنابراین اولین قدم برای کنار آمدن با این واقعیت تلخ، پذیرش آن است. پس برای گفتن آن خجالت نکشید و دنبال پنهان کاری نباشید.


3. بخشیدن خود و همسرتان
بخشیدن یکی از سخت‌ترین قسمت‌های زندگی جدید بعد از جدایی است. اغلب مردها و زن‌هایی که طلاق می گیرند تا آخر عمرشان نسبت بهم با بغض و کینه رفتار می‌کنند و این یکی از بزرگ ترین اشتباهات آن ها نسبت بهم محسوب می شود. شما با کینه توزی و دشمنی فقط باعث آزار خودتان خواهید شد. فراموش نکنید که بخشیدن دیگران قبل از اینکه دیگران را آرام کند خود ما را آرام می‏کند. پس بهتر است خودتان و طرف مقابل را بخشیده و از کینه توزی و دشمنی رها شوید.


4. روی احساسات خود کار کنید
کسی که طلاق گرفته، تمام حس های بد را با تمام وجود لمس کرده است. سعی کنید راهی را برای توقف  احساس نابودی ازدواجتان، پیدا کنید. دوران بعد از طلاق دوران سختی است و کمتر کسی است که بعد از طلاق بتواند زندگی عادی و روزمره خود را از سر گیرد. به همین دلیل بهتر است از یک روانشناس کمک بگیرید یا کاری که از آن لذت می برید را انجام دهید. کارهایی از قبیل موسیقی و یا نقاشی و... را که قبلا دوست داشته اید ولی بخاطر مخالفت همسرتان به سراغش نرفته اید را الان شروع کنید و یاد بگیرید.


5. خودتان را دوست داشته باشید و قدر فرصت های زندگیتان را بدانید
بعد از طلاق، سایه ترس روی زندگیتان گسترده شده و مدام از این می‌ترسید که فردا چه خواهد شد. اما باید بدانیم که فرصت زندگی کوتاه است؛ باید قدر آن را بدانیم. به ایده های جدیدی فکر کنید که می تواند تغییر و تحولی در زندگیتان به وجود بیاورد. باید روی اعتماد بنفس خودتان کار کنید. به این فکر کنید که می خواهید همان فرد قبل از جدایی‌تان باشید یا یک فرد جدید. 


6. با خانواده و دوستان خود باشید و تفریح کنید
معاشرت و دورهمی های شاد با اطرافیان را قطع نکنید. سعی کنید با خانواده و دوستانتان که البته بی حاشیه‌تر و امن‌تر هستند رفت و آمد داشته باشید. معاشرت با خانواده و دوستانتان و شرکت در همایش های مختلف فرهنگی، هنری و فعالیت های اجتماعی، در بازیابی روحیه بعد از هر شکست نقش بسیار موثری دارد.


7. مدیریت و استقلال مالی داشته باشید
تلاش کنید از نظر مالی استقلال پیدا کرده و شغل مناسب با توجه به شخصیت‌تان پیدا کنید. زمانی که دچار بحران عاطفی می شوید، بیش از حد مهربان هستید، پس حواستان به این قضیه باشد. از کمک های مالی به موسسات و خیریه ها به صورت افراطی پرهیز کنید و سعی کنید مدیریت درستی بر منابع مالی‌تان داشته باشید.
8. ارتباط با خدا را فراموش نکنید
طلاق، حقی است که خداوند به یکایک انسان ها داده و در کتاب آسمانی اش بر آن تاکید کرده است. خودتان را مراقبت کرده و ارتباط قوی با خدا برقرار کنید و حلقه ی اتصال‌تان را به هیچ عنوان پاره نکنید.
9. شروع یک رابطه ی جدید زودهنگام ممنوع
شروع یک رابطه عاطفی جدید در حین یا بلافاصله بعد از طلاق به هیچ وجه توصیه نمی شود. وقتی شما تازه از یک رابطه ناکام بیرون آمده اید نیاز به زمان کافی برای بازسازی روحی خود دارید، بنابراین مناسب ترین فرصت برای شروع و برقراری یک رابطه زمانی است که شما بتوانید بر روی هیجانات و احساسات خود کنترل داشته باشید و لزوما برای فراموش کردن رابطه قبلی وارد رابطه جدید نشوید. پس فراموش نکنید نباید رابطه عاطفی جدیدی را به‌خاطر بی‌حس کردن خود و فرار از درد رابطه قبلی شروع کنید.


بیشتر بخوانید

مرکز مشاوره صدای زندگی بابل دکتر مریم فولاد


آخرین مقالات
» اقامتی به یادماندنی در شمال ایران: راهنمای جامع هتل‌های لوکس و مجلل
» نبرد نوآوری‌ها: X33 کراس اتوماتیک در مقابل دنده‌ای - کدام یک پیشتاز است؟
» سرمایه‌گذاری در زمین‌های شمالی: فرصت‌های طلایی برای افزایش دارایی
» راز جوانی پوست: کشف تاثیر قرص‌های کلاژن و هیالورونیک اسید در کنار 12 روش طبیعی
» کلاس‌های خصوصی: راز موفقیت تحصیلی و پیشرفت سریع در یادگیری
» فونیکس آریزو 8: اوج نوآوری در سدان‌های لوکس
» چگونه دوربین‌های مداربسته امنیت را در عصر دیجیتال تضمین می‌کنند.
» فونیکس آریزو ۶ جی‌تی: تجربه‌ای نوین از قدرت و زیبایی
» کیفیت خودروهای چینی: تحول در صنعت اتومبیل
» تاثیر فناوری‌های نوین بر زندگی روزمره: چگونه زندگی ما دگرگون شده است؟
» موج مهاجرت به بهشت شمال: تحلیلی بر عوامل و پیامدهای مهاجرت به مازندران
» راهنمای جامع دانشگاه‌های برتر مازندران: پیشران‌های نوآوری و توسعه
» گنجینه‌ای در دل طبیعت: کشف شگفتی‌های استان مازندران
» طب سنتی ایرانی: پلی میان گذشته و آینده سلامت
» اهمیت نصب دوربین مداربسته در ویلاهای مازندران
+ مشاهده سایر مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


اقامتی به یادماندنی در شمال ایران: راهنمای جامع هتل‌های لوکس و مجلل

"اقامتی به یادماندنی در شمال ایران: راهنمای جامع هتل‌های لوکس و مجلل" ترافیک و هیاهوی تعطیلات نم

ادامه مطلب

نبرد نوآوری‌ها: X33 کراس اتوماتیک در مقابل دنده‌ای - کدام یک پیشتاز است؟

"نبرد نوآوری‌ها :X33 کراس اتوماتیک در مقابل دنده‌ای - کدام یک پیشتاز است؟"   در دن

ادامه مطلب

سرمایه‌گذاری در زمین‌های شمالی: فرصت‌های طلایی برای افزایش دارایی

“سرمایه‌گذاری در زمین‌های شمالی: فرصت‌های طلایی برای افزایش دارایی”   سرمایه‌گذاری در ام

ادامه مطلب

راز جوانی پوست: کشف تاثیر قرص‌های کلاژن و هیالورونیک اسید در کنار 12 روش طبیعی

"راز جوانی پوست: کشف تاثیر قرص‌های کلاژن و هیالورونیک اسید در کنار 12 روش طبیعی"   در جس

ادامه مطلب


امروز : 1284
دیروز : 2113
هفته گذشته : 14864
ماه : 72539
کل بازدید : 13096395
کاربران آنلاین : 15کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.