menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : اتفاق زندگیت را رقم بزن
اتفاق زندگیت را رقم بزن
اگر می خواهید اتفاق خاصی در زندگیتان روی دهد، باید خودتان دست به کار شوید. می توانیم میلیون ها دلیل برای عقب انداختن کارهایمان پیدا کنیم. ایده را به واقعیت تبدیل کردن نیازمند سعی و تلاش بسیار است. تنها با عمل کردن می توانیم مفاهیم را در دنیای واقعیت به نمایش بگذاریم. منتظر پول کافی یا زمان کافی یا خانه عالی نمانید. همین حالا انجامش دهید پیش از آن که خیلی دیر شود. تجارب نزدیک به مرگ، مردم را مجبور به ارزیابی مجدد زندگی شان می کند. آن زمان که احتمال مرگ در ذهنتان جرقه می زند، می فهمید که باید از زندگی تان حداکثر استفاده را ببرید. پس تغییرات ناشیانه ایی را در زندگی تان به وجود می آورید، شغلتان را عوض می کنید به کاری مشغول می شوید که روحتان را اغنا می کند، از کشورتان مهاجرت می کنید، کاری را انجام می دهید که زمانی می خواستید آن را انجام دهید، اما همیشه به تعویقش می انداختید، و در دل آرزو می کنید ای کاش زودتر این تصمیم ها را گرفته بودم.


نویسنده روسی داستایوفسکی به اعدام در ملا عام محکوم شده بود. نوبت او فرا رسید و او در برابر جوخه آتش ایستاد. آن ها مسلح شدند. آماده، هدف، اما فرمان آتش صادر نشد. پیغام رسان سلطنتی با نامه عفو سزار به موقع از راه رسید. آن حس و حال رعب و وحشت از رو به رو شدن با جوخه آتش داستایوفسکی را برای همیشه تغییر داد. او حس کرد زندگی جدیدی از سوی خداوند به او داده شده است. او انرژی گرفت. داستایوفسکی در این باره می گوید انگار مشتی به صورتم کوبیده شد. این ندای بیدار باش برای او بود. او تصمیم گرفت خود را وقف مهم ترین چیز در زندگی اش بکند. نویسندگی. چنان تحول روحانی در او ایجاد شد و داستایوفسکی را به سمت این عقیده رهنمود ساخت که رستگاری با تحمل رنج و داشتن ایمان مسیر است. با این باور بود که بعدها شاهکار جنایت و مکافات، احمق، و برادران کارمازوف را خلق کرد. 


فقط تا فردا وقت دارید کارهای عقب افتاده تان را انجام دهید. عذر و بهانه نیاورید. افراد خلاق و موفق بهانه نمی آورند- حتما “ هزینه زیادی می برد ”، “ وقت کافی ندارم ” ، “ وسایل درست حسابی ندارم ”. نگرشان این است که اگر بخواهند کاری را انجام دهند، همیشه راهی برای انجام آن وجود دارد و آن ها راه را پیدا خواهند کرد. آن ها فکر نمی کنند به چه دلیل نمی توانند فلان کار را انجام دهند، بلکه فکر می کند چه راه هایی وجود دارد که می توانند آن ها را انجام دهند.
افراد موفق و خلاق هر جا که باشند و هر حس و حالی که داشته باشند کار می کنند، آن ها منتظر شرایط ایده آل نمی مانند چرا که شاید هرگز شرایط ایده آلی بوجود نیاید. کامل ترین محل کار یا بهترین حس و حال وجود ندارد. هیچ گاه برای خود شرط نگذارید،وقتی خسته ام نمی توانم کار کنم، به سکوت نیاز داریم، خودکار مورد علاقه را می خواهم، فقط شب ها می توانم کار کنم، چون سرم درد می کند نمی توانم کار کنم، باید با موسیقی کار کنم. نگذارید هیچ چیز شما را از خلق کردن باز دارد. مهم نیست کجا باشید یا چه احساسی داشته باشید، آدم های خلاق هیچ گاه به تعطیلات نمی روند.


احتمال دارد انتخاب های فراوان و مسیرهای احتمالی زیادی پیش روی شما قرار گیرد و ذهنتان را از کار بیاندازد. از هر جا که هستید و با هر چه در دو دستتان دارید شروع کنید. مهم نیست آن کار چقدر تک بعدی یا معمولی به نظر برسد. چیزهای آشنا و ساده در ما نهفته اند. آن ها آن چنان به نظرمان معمولی می رسند که متوجه شان نمی شویم. جهان شما هر چیزی است که شما را احاطه کرده است. دنیای شما موضوع اصلی شماست. در جهان معمولی ها به دنبال چیزهای خارق العاده باشید. شما باید به چیزهای آشنا طوری نگاه کنید، که گویی تا به حال آن را ندیده اید. از این نقطه شروع کنید. هیچ کس نمی تواند در زمان به عقب برگردد و یک شروع دست اول داشته باشد، اما هر کسی می تواند از همین لحظه شروع کند و یک پایان دست اول رقم بزند.

بیشتر بخوانید

آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


ده نکته کاربردی برای مدیران موفق

چگونه مدیری موفق باشیم؟ وظایف مدیران عالی در تفکر استراتژیک و توسعه و ارتقای اهداف بلندمدت سازم

ادامه مطلب

بکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی دارد

آشنایی با بکس بادیبکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی داردابزار آلات بادی، ابزارآلات قدرتمندی هستند

ادامه مطلب

غادة السمان در چند سطر

غادة السمان در چند سطرنویسنده، شاعر و یکی از بنیان‌گذاران شعر نو در ادبیات عربمتولد سال 1942، دمشق،

ادامه مطلب

معرفی و نگهداری گیاه برگ انجیری

آیا به دنبال ایده‌های خلاقانه برای چیدمان گل در خانه و محل کار خود هستید؟ اگر می‌خواهید به دکور

ادامه مطلب


امروز : 421
دیروز : 3037
هفته گذشته : 25184
ماه : 127206
کل بازدید : 8684888
کاربران آنلاین : 9کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.