menu menu menu گروه کالا و خدمات
عنوان مقاله : راه های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری
راه های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری
اعتماد به نفس بالا یکی از نیاز های مهم هر فردی است و هر فرد باید در زندگی خود از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد تا احساس مفید بودن و خوشبختی کند. شما با اعتماد به نفس بیشتر و باور داشتن به توانایی های خود، قدار خواهید بود اهداف بیشتری برای خود تعیین کنید و در راه رسیدن به مقاصدی که امروز بعید به نظر می رسند، استوار باشید. شما هر قدمی را که برای رسیدن به تمکن مالی بیشتر و برخورداری از زندگی بهتر لازم است، برخواهید داشت. شما نگرش خود را به سمت د اشتن خانه ی بزرگتر، چهره ی جداب تر، خودروی بهتر، پوشاک برازنده تر و سفرهای دلپذیرتر متمرکز خواهید کرد. شما تمام خواسته هایتان را تحقق خواهید بخشید و تن به افکار و عقاید دیگران نخواهید داد.


با اعتماد به نفس بیشتر شما جسورتر و خلاق تر خواهید شد. با خلاقیت بیشتر شما خواستار داشتن تجربیات متنوع و دیدگاه های جدید در نحوه ی کارتان خواهید بود.
خودباوری یا اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربه های قبلی، به توانایی ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتماد به خویشتن نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت های یک فرد ایفا می کند.
داشتن اعتماد به نفس یک انتخاب است که میتواند زندگی شما را دگرگون سازد، از همین امروز برای بدست آوردن آن تلاش کنید . وقتی اعتماد به نفسمان بالا رود، بیشتر برای خود ارزش قائل می شویم و همچنین شادتر و با انگیزه تر خواهیم بود . این تاثیر از نظر علمی نیز ثابت شده و اسکن های مغز، آن را نشان داده اند. وقتی اعتماد به نفس بالا باشد ارتجاعی تر هستیم و به واسطه رد شدن و شکست کمتر آسیب می بینیم، همچنین کمتر در معرض اضطراب قرار خواهیم گرفت.


فرمول جادویی تقویت اعتماد بنفس چیست؟
راه های تاثیر گذار وجود دارد که می توانید با کمک آنها به افزایش قدرت اعتماد بنفس خود کمک کنید
قابلت های خود را شناسایی کنید و آن ها را پرورش دهید. قسمت بزرگی از اعتماد به نفس به خاطر انجام کارهایی حاصل می شود که در آنها خوب هستیم. ببینید در چه کاری خوب هستید و بیشتر آن را انجام دهید. اگر آشپزی تان خوب است، بیشتر برای دوستان و خانواده آشپزی
کنید و اگر استقامتتان در پیاده روی بالا است می توانید در یکی از برنامه های پیاده روی شرکت کنید. با نشان دادن توانایی و کسب موفقیت در زمینه هایی که برایتان مهم است، حس ارزش دادن به خودتان رشد می کند.
درست لباس بپوشید
وقتی ظاهرتان خوب باشد احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. لباس‌ها و لوازم مناسب انتخاب کنید. خودتان را برای رسیدن به وضعیت ظاهری مناسب متعهد و ملزم کنید، زندگی و کارتان را جوری نظم و ترتیب بدهید که در خور شخصیت شما باشد و احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید، همه‌ی اینها باعث تقویت اعتماد به نفس شما می‌شود. لباس های‌ شما نشان‌دهنده‌ی شخصیت‌تان هستند پس در انتخاب‌شان دقت کنید.
مثبت اندیش باشید و مثبت فکر کنید، مثبت عمل کنید
انرژی مثبت منجر به شکل گیری نتایج مثبت می شود، پس نیمه پر لیوان را ببینید و ذهنتان را بر فعل توانستن متمرکز کنید. یک دفترچه‌ی یادداشت روزانه داشته باشید و هدف‌ها و موفقیت‌های خودتان را در آن بنویسید. شکرگزاری و رضایت بابت هر کار مثبتی که انجام می‌دهید، باعث تقویت اعتماد به نفس و آرامش درونی شما خواهد شد.


در طی روز فعالیت داشته باشید
به باشگاه بروید. اثرات روانی ورزش باعث ایجاد حس خوبی در شما می‌شود. با ورزش گردش خون کنترل می شود و همه هورمون ها در مسیر درستی جریان پیدا می کنند . بی تحرکی و انجام ندادن هیچ کاری، ترس و شک را افزایش می دهد و در مقابل داشتن فعالیت اعتماد و شجاعت شما را بیشتر می کند.
خودتان را با دیگران مقایسه نکنید
متاسفانه فرهنگ رایج موجب شده تا هر کسی به راحتی دست به مقایسه زندگی خود با دیگران بزند. خصوصا هنگامی که حرف از لوازم خانگی مثل اتومبیل، خانه و… تا مسافرت ها در میان باشد. خودتان را با دیگری مقایسه نکنید. چرا که هر یک از ما، انسان هایی منحصر بفرد هستیم. بر کاری که انجام میدهید تمرکز کنید. به درون توجه کنید. باطن نمایانگر همهچیز است و هر چه به دنبالش می گردید، در آن است.


برنامه ریزی روزانه داشته باشید
بدون داشتن برنامه ریزی روزانه هر روز صبح بیدار شدن بسیار آزار دهنده و کسالت بار است. برای هر روز یک هدف تعیین کنید. شاید همان روز به هدف تان نرسید اما مهم این است که آن روز را برای هدف زندگی کرده اید. انجام کارها بر اساس برنامه‌ ریزی روزانه به ما نشان می‌دهد زندگیمان چقدر تحت تاثیر عادت‌هایمان است. گاهی برخی عادت‌های بد مانع رسیدن شما به اهداف‌تان می‌شوند، در مقابل برخی عادت‌ها سودمند و یاری‌رسان هستند. تمام این موارد سودمند عواملی هستند که یک روز موثر برایتان می سازند. همه آن ها را به کار ببرید و برای فردایی بهتر برنامه ریزی کنید. 


یادتان باشد طولانی‌ترین مسیرها با یک قدم کوچک آغاز می‌شوند و اگر صبور و ثابت‌قدم باشید، می‌توانید به راحتی اعتماد به نفس‌تان را زیاد کنید. 

بیشتر بخوانید

چگونه با دیگران صحبت کنیم!؟

قانون جذب بزرگ ترین قانون هستی است

معجزه انضباط فردی با بکار گیری چند اصول


آخرین مقالات

ico جدیدترین مقالات بیشتر


ده نکته کاربردی برای مدیران موفق

چگونه مدیری موفق باشیم؟ وظایف مدیران عالی در تفکر استراتژیک و توسعه و ارتقای اهداف بلندمدت سازم

ادامه مطلب

بکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی دارد

آشنایی با بکس بادیبکس بادی چیست و در چه مواردی کاربردی داردابزار آلات بادی، ابزارآلات قدرتمندی هستند

ادامه مطلب

غادة السمان در چند سطر

غادة السمان در چند سطرنویسنده، شاعر و یکی از بنیان‌گذاران شعر نو در ادبیات عربمتولد سال 1942، دمشق،

ادامه مطلب

معرفی و نگهداری گیاه برگ انجیری

آیا به دنبال ایده‌های خلاقانه برای چیدمان گل در خانه و محل کار خود هستید؟ اگر می‌خواهید به دکور

ادامه مطلب


امروز : 613
دیروز : 3037
هفته گذشته : 25376
ماه : 127398
کل بازدید : 8685080
کاربران آنلاین : 8کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
این سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی کاربران است. لذا هرگونه استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از محتویات آن ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.